Otelul a invins fara probleme

0 235

Unirea Urziceni nu a mai reusit sa impresioneze la fel cum a facut-o cu Steaua, in etapa trecuta. Astfel Otelul Galati a reusit sa treaca fara prea mari probleme pe teren propriu, scor 4-1 (1-1), de ialomiteni, intr-un meci contand pentru etapa a VIII-a a Ligii I.

Pentru moldoveni au marcat Viglianti min. 5 si 70, si Giurgiu in minutele 60 si 90, in timp ce pentru Unirea Urziceni a marcat golul de onoare din penalti, Dinu Todoran in minutul 23.

De remarcat faptul ca inca din minutul 37 al meciului, Otelul Galati a evoluat in inferioritate numerica dupa ce mijlocasul Laurentiu Iorga a primit direct cartonas rosu pentru un fault asupra lui Musat.