O victorie reconfortantă a ,,lupilor’’ : Corona Brașov Wolves – DAB 6-2...

O victorie reconfortantă a ,,lupilor’’ : Corona Brașov Wolves – DAB 6-2 (2-2, 1-0, 3-0)

0 344

Corona Brașov a obținut un succes aplaudat joi, pe propria arenă, după ce a dispus de DAB, în cadrul Erste Liga. Oaspeții s-au agățat practic de orice fază, au jucat la epuizare și au reușit să mențină echilibrul două reprize. După ce gazdele au început ca din tun, conducând cu 2-0, după 3 minute, DAB a revenit miraculous și a egalat la 2, scor care s-a regăsit și la finalul primei părți. Repriza secundă a adus un singur gol, al ,,lupilor’’, în ciuda strădaniilor acestora, pentru că au fost atacuri continue și șuturi multe și periculoase. În a treia parte, oaspeții au cedat clar și Corona Brașov și-a rotunjit succesul : 6-2!  De notat că echipa gazdă a lovit de vreo patru ori barele porții adverse!

Pentru Corona Brașov au înscris : Valchar (min. 00’22”), Molnar Zs (02’52”), Molnar Z (25’58”), Gajdo B (49’16”), Williams (53’21”), Zagidullin (55’53”).

Următorul meci al echipei brașovene va fi tot acasă, duminică (ora 17.30), cu UTE.