,,Lupii”au marcat nouă goluri la Gheorghieni

0 227

Ofensiva ,,lupilor”a fost la înălțime duminică seara, la Gheorgieni! Într-o partidă din cadrul Erste Liga la hochei, Corona Brașov s-a impus pe gheața echipei harghitene cu un scor mai potrivit la rugby, că tot ne aflăm în perioada mondialului : 9-4 (4-1, 1-1, 4-2). Chiar dacă spectatorii au fost răsfățați cu multe goluri de privit, multe dintre acestea nu au fost și admirate sau aplaudate, pentru că nu mai puțin de 9 au fost înscrise de adversarii gazdelor. Corona s-a revanșat astfel pentru unele meciuri mai puțin bune, din acest start de sezon. Echipa Brașovului a condus cu 2-0, iar la prima pauză avea deja 4-1, care i-a asigurat, în bună măsură liniștea pentru următoarele două reprize și, desigur, victoria. De remarcat că în repriza a treia, Corona a marcat patru goluri în mai puțin de patru minute!

Au marcat pentru echipa Brașovului : Fowlie (2), Stephenson, P. Balazs, G. Biro, Trancă, Z. Molnar, Rabbit și Borysenko.

În clasamentul la zi al Erste Liga, Corona se află pe locul 4, cu 13 puncte, din șapte meciuri disputate. Echipa Brașovului va reveni pe gheața proprie la finalul săptămânii viitoare, urmând ca vineri, 4 octombrie să înfrunte DEAC Debrecen, în cadrul Erste Liga.