,,Lupii” se îndreaptă spre semifinalele Erste Liga : Corona Brașov Wolves –...

,,Lupii” se îndreaptă spre semifinalele Erste Liga : Corona Brașov Wolves – Vasas 5-4 (2-2, 2-1, 1-1)

0 227

Pentru echipa Brașovului au marcat : Finucci (min.12’35”), Huba B (13’50”), Carlson (26’01”), Gajdo B (32’48”), Wilson (54’22”)

Al doilea meci dintre „lupi” și Vasas, din sferturile de finală ale Erste Liga la hochei, a fost la fel de disputat ca și cel din ajun, cu echipa oaspete dorind să dea totul pe gheață. Dealtfel, oaspeții au deschis scorul, însă prima repriză s-a încheiat la egalitate, 2-2. În a doua parte a meciului, „lupii” și-au asigurat avantajul care urma să fie decisiv în economia partidei. S-a intrat în ultima repriză cu 4-3 pentru Corona, diferența regăsindu-se și la finalul meciului, dupaă ce în ultima repriză, scorul a fost egal, 1-1. Corona Brașov conduce cu 2-0 la general în acest sfert de finală și va juca următoarele două partide în Ungaria, sâmbătă și duminică. În semifinalele competiției se va califica echipa care va ajunge prima la 4 victorii, Corona Brașov fiind aproape de această performanță.