,,Lupii”, pe locul trei în Erste Liga

0 146

Corona Brașov Wolves a legat două victorii în Erste Liga și au urcat, din nou, pe podium. După ce au dispus vineri de Gheorghieni, jucătorii Brașovului au învins Hokiklub Budapesta, după un meci decis doar în repriza a treia. Aceasta, pentru că în primele două, echipele au înscris, fiecare de două ori, rezultatul fiind egal : 2-2. Golurile echipei Brașovului au fost marcate de Armstrong (min.6,21) și P. Balazs (min.9,02), ambele în prima parte, oaspeții egalând, surprinzător, în repriza a doua.

În a treia parte a meciului, Corona a controlat autoritar disputa, înscriind de partru ori, prin Borysenko (min. 40,44), Trancă (min. 44,56), Fowlie (52,06) și Armstrong (min. 54,19).

Scor final : 6-3 (2-0, 0-2, 4-1) pentru Corona Brașov, care se află pe locul 3 în clasamentul Erste Liga, cu 29 de puncte, din 15 partide jucate.

Următorul meci al Coronei va fi tot acasă, luni, 28 octombrie, cu CSM Galați, în Campionatul Național