Lacatus a debutat cu o victorie pe banca Stelei

0 144

Echipa Steaua Bucuresti pregatita de tehnicianul Marius Lacatus a castigat cu scorul de 3-1 (2-0) meciul disputat pe teren propriu, miercuri, in fata formatiei Otelul Galati, in etapa a XIII-a a Ligii I.
Golurile „ros-albastrilor” au fost marcate de N. Dica in minutele 7 si 66 (penalti) si Semeghin in minutul 32 (autogol), in timp ce Otelul a punctat prin Szekely in minutul 52, care a marcat din lovitura libera de la 30 de metri, direct in vinclul portii aparate de Zapata.
Steaua: 1. Zapata – 13. Emeghara, 17. E. Baciu, 5. Rada, 15. Nesu – 16. Nicolita, 8. Ov. Petre, 26. Croitoru (25. Neaga min. 81), 84. Surdu (20. Lovin min. 61) – 10. N. Dica, 30. Zaharia (7. Bicfalvi min. 84).

Otelul: 99. Kouha – 16. Sarghi, 18. Sg. Costin, 31. Jelev, 25. Semeghin (8. Labukas min. 34) – 28. J. Szekely, 10. G. Paraschiv, 5. Adr. Ionescu (11. Gado min. 71), 14. S. Ilie – 19. D. Stan, 27. E. Jula (6. L. Iorga min. 46).