In viteza spre Liga I

0 151

FC Brasov echipa pregatita de tehnicianul Razvan Lucescu, isi continua marsul sanatos spre Liga I, invingand in deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), formatia Dunarea Giurgiu intr-un meci contand pentru etapa a XVI-a a Ligii secunde de fotbal.
Partida de la Giurgiu a fost transata repede, inca din prima parte, de catre brasoveni, care au marcat cele doua goluri inca din primele minutel. „Galben-negrii” au marcat prin Oros in minutul 4 si Hadnagy in minutul 20. In urma acestei victorii FC Brasov ocupa prima pozitie a clasamentului cu un total de 46 de puncte la 11 puncte distanta de ocupanta locului secund CS Otopeni si la 14 puncte distanta de locul trei ocupat de Concordia.