Hochei : Corona Brașov – Vasas Budapesta 4-2 (3-1, 0-1, 1-0)

0 242

Echipa de hochei a Brașovului continuă evoluțiile bune, care au propulsat-o pe locul secund în Erste Liga! Sâmbătă, Corona Brașov a trecut și de Vasas Budapesta, într-un meci disputat la Brașov. Echipa brașoveană a început în forță, cu mult elan și cu atacuri purtate în mare viteză sau cu multă inspirație, datorită unor combinații de efect. Au fost în această primă repriză multe șuturi spre poarta echipei adverse, trei dintre ele aducând goluri. Marcatorii din această primă parte a meciului, pentru echipa brașoveană, au fost Mc Fadden (care este fundaș!)  – 2 și Z. Molnar. În repriza secundă, oaspeții au dominat, profitând și de o oarecare relaxare a gazdelor, astfel încât au marcat unuicul gol din această parte și au reintrat în meci : 3-2, după două reprize. În ultimul act al partidei, gazdele și-au revenit și au reușit să își securizeze victoria, după ce a marcat, din nou, canadianul Mc. Fadden, astfel încât scorul final a fost 4-2 (3-1, 0-1, 1-0) pentru Corona Brașov Wolves, care are 55 de puncte, din 24 de partide și ocupă locul II.

Echipa brașoveană va juca următorul meci în Erste Liga, duminică, de la ora 17.30, tot acasă, cu MAC Budapesta.