Hochei : Corona Brașov a urcat pe locul II în Erste Liga

0 239

Corona Brașov și DEAC au furnizat un plăcut meci de hochei, pe patinoarul din Brașov, în cadrul Erste Liga. Partida nu a debutat favorabil pentru Corona, care a încasat un gol destul de rapid (min. 6,52), scor nemodificat până la prima pauză. În repriza a doua, echipa Brașovului a dominat categoric și a întors scorul, înscriind chiar de trei ori, prin Trancă (min. 25,03), Molnar Zs. (min. 28,46) și Klempa (min. 35,51). Cum în partea a treia a meciului nu s-a marcat, rezultatul meciului nu s-a modificat, iar Corona Brașov s-a impus cu 3-1, trecându-și în cont trei puncte mari, cu ajutorul cărora a urcat pe locul doi în clasamentul Erste Liga. Corona are 52 de puncte, din 23 de puncte. Echipa Brașovului va juca din nou acasă, următoarele două partide, astfel : sâmbătă, cu Vasas și duminică, împotriva echipei MAC.