Gaz Metan doar remiza contra celor de la Astra Ploiesti

0 228

Gaz Metan Medias a terminat la egalitate, scor 0-0, partida de pe teren propriu cu Astra Ploiesti, partida contand pentru etapa a XX-a a Ligii I.
Aceasta partida a fost una nu foarte spectaculoasa, dar dominata la capitolul ocazii de oaspeti. Astra trebuia sa beneficieze de un penalty in startul meciului, cand Ovidiu Hategan a vazut o simulare, si a avut si o bara in final de partida.

Dupa intregul scandal de sambata, in urma greselilor de arbitraj de la CFR Cluj – Timisoara, ziua de duminica a inceput cu o noua eroare de proportii.
Doar spre finalul partidei si-au facut aparitia si ocaziile importante. Junior Morais a luat la tinta transversala portii lui Plesca printr-o bomba din lovitura libera de la 25 de metri, pentru ca un minut mai tarziu Tigoianu sa profite de o greseala a lui Akaky, sa ramana singur cu portarul, dar sutul sau sa fie retinut incredibil de Plesca. Alin Litu, intrat la Medias dupa pauza, a stat si el la baza catorva ocazii ale gazdelor, insa nici el nu a reusit sa introduca mingea in plasa.