FC Brasov cu gandul la Liga i

0 226

FC Brasov echipa pregatita de tehnicianul Razvan Lucescu, a reusit sa isi adjudece toate cele trei puncte, invingand cu scorul de 3-0 (1-0), pe teren propriu gruparea Dinamo II, intr-un meci contand pentru etapa a II-a Ligii II.

Golurile partidei au fost marcate de Sburlea in minutele 10 si 71 si de Hadnagy in minutul 75. In urma acestei victorii, „galben-negrii” se situeaza pe prima pozitie a clasamentului cu sase puncte, ei fiind urmati de FC Botosani tot cu sase puncte si de CS Otopeni cu patru puncte.
La sfarsitul partidei antrenorul gazdelor Razvan Lucescu, a afirmat ca se simte bine la Brasov si spera ca la anul „stegarii” sa joaca in prima liga. „Sper ca sa continuam tot asa si la anul sa jucam in prima liga. Ma simt bine la Brasov iar jocul nostru devine din ce in ce mai bun”, a afirmat Razvan Lucescu.