Dinamo s-a facut de ras in fata propriilor suporteri

0 220

Dinamo Bucuresti campioana Romaniei, a pierdut cu scorul de 1-2 (1-2), meciul tur jucat contra formatiei de prima liga suedeza SK Elfsborg, la capatul unui joc mai mult decat mediocru al elevilor lui Walter Zenga.

Pentru „cainii rosii” a reusit sa marcheze Niculescu in minutul 9, pentru ca Keene sa realizeze dubla in minutele 10 si 31.
Vizibili deranjati de primirea golurilor, elevii lui Walter Zenga s-au apropiat cu greutate de poarta lui Wiland, intrand in jocul distructiv al lui Elfsborg. Suedezii, asezati pe doua linii in defensiva, au pus mingea jos de fiecare data cand au avut ocazia, atacand fara menajamente poarta lui Lobont. Asa s-a marcat si golul doi al campioanei Suediei, acelasi rapid atacant Keene invingandu-l pe Bogdan Lobont dintr-un unghi aproape imposibil.
Walter Zenga antrenorul dinamovistilor, a avut dreptate inainte de meci cand a considerat nepotrivit sa spuna ca va invinge cu 4-0, cum anticipau unii. Dar cu siguranta nu s-a gandit nicio clipa la dezastrul ce avea sa urmeze in fata unei echipe altfel slabute.