Dezamagit de rezultat

0 299

Razvan Lucescu selectionerul echipei nationale de fotbal a Romaniei, s-a aratat profund dezamagit de rezultatul obtinut de „tricolori”, in fata modestei reprezentative a Albaniei.
„Ce pot sa mai explic? Ne supara acest rezultat. Nu am reusit sa castigam, dar am avut o echipa motivata care s-a zbatut si s-a daruit. Am controlat de multe ori jocul. Am pacatuit in unele momente si le-am dat multe mingi adversarilor. Am avut ocazii imense. Am marcat in minutul 80 datorita unei daruiri extraordinare. Pe un fond psihic corect ar fi trebuit ca in aceste ultime minute sa nu primim gol. A fost un meci intr-o singura directie. E pacat de tot ceea ce incearca baietii care vin aici si intra in teren. Este prea devreme sa vorbim despre meciul cu Belarus. Nu vreau sa vorbesc despre tensiunile din jurul echipei nationale”, a afirmat Razvan Lucescu imediat dupa meciul in care Romania a remizat scor 1-1 (0-0), in fata Albaniei.