Corona a câştigat la Gheorgheni și a egalat scorul general în semifinalele...

Corona a câştigat la Gheorgheni și a egalat scorul general în semifinalele Erste Liga

0 221

După ce a pierdut primul meci în prelungiri, Corona Brașov avea mare nevoie de un succes în partida a doua a semifinalelor Erste Liga la hochei, cu ACSH Gheorgheni. După un meci palpitant, Corona a câștigat, tot în prelungiri, scor 4-3 (1-1, 0-2, 2-0, 1-0). Golurile echipei Brașovului au fost înscrise de Koger, Valchar, Gajdo Balazs și VanWormer, care în secunda 48 a prelungirilor, a primit om pasă excelentă de la Koger și l-a învins pe Rinne, portarul gazdelor. După două partide, scorul la general este 1-1 în seria care se joacă în sistemul cel mai bun din 7 meciuri.

Seria se mută acum la Braşov pentru două partide, joi şi vineri.