Brasovenii s-au intors cu un punct de la Vaslui

0 235

FC Brasov a reusit luni seara un rezultat pozitiv in deplasarea din Moldova, unde a terminat la egalitate scor 1-1 (0-1), in compania formatiei FC Vaslui intr-un meci contand pentru etapa a XXVI-a a Ligii I de fotbal. Pentru FC Vaslui a marcat Charalambous in minutul 74, in timp ce pentru FC Brasov a marcat Danquah in min.4.

Partida a inceput foarte bine pentru "stegari" care au reusit sa deschida scorul in debutul partidei in minutul 4 atunci cand Danquah a scapat singur cu portarul, si a sutat in bara, mingea a revenit insa la acelasi jucator, reusind sa o trimita in poarta moldovenilor. Brasovenii au mai avut cateva ocazii in care au pus in pericol poarta lui Cerniauskas insa din pacate scorul a ramas neschimbata pana in minutul 74 cand Charalambous a egalat cu o lovitura de cap de la circa sase metri FC Vaslui: Cerniauskas- Milanov, Celeban, Charalambous, Varela – Jumisse (Buhaescu min. 46), N'Doye – Antal, Sanmartean, Stanciu- Temwanjera (Tendeng min. 73). Antrenor: Gabi Balint FC Brasov: D. Mutu- Moraru, Munteanu, Machado, Vagner – Nuno Viveiros (Paun min. 60), Davide Dias (Tatar min. 80), Mateiu, Oltean – Danquah (Buga min. 52), Popa. Antrenor: Adrian Szabo