Baschet : înfrângere surprinzătoare a echipei Brașovului, 57-78, cu Târgoviște!

0 204

Doar cinci minute a jucat Olimpia CSU Brașov, în meciul cu CSM Târgoviște, întrun meci restant din etapa a 3-a a grupei Est, din Liga Națională de Baschet feminin. Astfel, după 12-8, a urmat o cădere inexplicabilă a echipei brașovene, concomitent cu o revigorare de-a dreptul fabuloasă a oaspetelor, cărora le-a ieșit totul…Gazdele au comis multe greșeli, mingea a refuzat parcă să mai intre în coș, jucătoarele lui Dan Calancea au ratat inexplicabil, chiar și de sub coș, astfel trei sferturi din meci au avut o câștigătoare firească : Târgoviște! Finalul meciului a venit implacabil, fără ca echipa Brașovului să poată emite pretenții. Scor final : Olimpia CSU Brașov – CSM Târgoviște : 57-78 (13-20, 21-18, 9-23, 14-17).

Pentru Olimpia CSU Brașov au înscris : Lyons 20 p, E. Armanu 13, Pesovic 11, Voica 5, D. Zubac 4, Dumitru 3, N. Zubac 1.

În etapa următoare, a șasea, Olimpia CSU Brașov va evolua în deplasare, cu Agronomia București (2 noiembrie)