Victorie pentru Forex Brasov

0 260

In fata a aproximativ 500 de spectatori, care au venit pe terenul din Complexul Sportiv Forex, sa-si vada si totodata sa isi incurajeze echipa favorita, gruparea pregatita de Adrian Harlab, a castigat cu scorul de 3-0 (0-0) meciul din etapa a XXII-a a Ligii secunde de fotbal, jucat impotriva formatiei FC Snagov.

Chiar daca pana la pauza scorul era egal, partida a fost dominata de la un capat la celalalt de Forex Brasov, care si-a mai creat cateva ocazii clare de a marca insa numai nesansa a facut ca scorul sa ramana cel inscris pe tabela de marcaj.
Golurile „alb-verzilor” au fost marcate de Manea in minutul 48 din penalty si Ungureanu in minutele 67 si 74. In urma acestui rezultat Forex Brasov urca pe locul doi, acumuland 39 de puncte fiind la un punct de lidera clasamentului Gloria Buzau.