Unirea Tărlungeni a câştigat fără drept de apel meciul cu Gloria Buzău : 5-0 (2-0), partidă disputată acasă, în cadrul etapei a V a Cupei României. Chiar dacă antrenorii celor două echipe (Daniel Bona, respectiv, Ion Viorel) au menajat câţiva titulari, partida a fost dinamică, aerisită, cu multe faze, îndeosebi la poarta Gloriei. Echipa din Buzău a început mai bine ambele reprize, dar nu a rezistat mai mult de 15 minute de fiecare dată, pentru că, apoi, Unirea a luat partida pe cont propriu. A fost primul meci, socotind testele de verificare dinaintea campionatului şi primele două etape, când Unirea Tărlungeni nu a primit gol. Pentru gazde au marcat : L. Nicolae (min. 23 şi 80, din penalty), Petra (min. 39), I. Şerban (min. 84) şi S. Marin (min. 87). Daniel Bona : ,,A fost o victorie meritată, care sper să le fi dat încredere jucătorilor, în perspectiva meciului de sâmbătă. Consider că este o calificare frumoasă mai departe şi sper să aducem la Tărlungeni o echipă din prima ligă

Unirea : Muţiu – Burlacu, Forika, I. Şerban, S. Bucur – S. Marin, Păduraru (min. 46 Monea), Petra (min. 62 Minciună), Pastor (min. 76 Vlăsceanu), Cioinac – L. Nicolae