Steaua s-a chinuit sa …piarda

0 216

Steaua Bucuresti pregatita de Gheorghe Hagi, a debutat cu standul in Grupele UEFA Champions League, pierzand in deplasare cu scorul de 2-1 (1-1), in fata formatiei Slavia Praga.
Chiar daca au dat senzatia ca pot juca un fotbal de calitate, stelistii au pierdut un tempo in partea a doua a jocului, dand ocazia gazdelor de a inscrie pe contraatac. Golurile gazdelor au fost marcate de Senkerik in minutul 13 si de Belaid in minutul 63, pentru Steaua reducand din diferenta Goian in minutul 33.
Slavia Praga: 28. Martin Vaniak – 17. Marek Suchy, 3. Erich Brabec (8. Petr Janda, 43), 12. Frantisek Drizdal – 19. Martin Krajcik, 6. Martin Latka (4. David Hubacek min. 46), 21. Tuani Belaid (23. Ladislav Volesak min. 81), 2. Mickael Tavares, 16. Daniel Pudil – 7. Stanislav Vlcek (capitan), 14. Zdenek Senkerik. Antrenor: Karel Jarolim.
Rezerve neutilizate: 1. Michal Vorel – 20. Milan Ivana, 24. Tomas Necid, 25. David Kalivoda.

Steaua: 1. Robinson Zapata – 29. Valentin Badoi, 3. Dorin Goian, 5. Ionut Rada, 18. Petre Marin – 16. Banel Nicolita, 8. Ovidiu Petre, 20. Florin Lovin (84. Romeo Surdu min. 62), 14. Vasilica Cristocea (26. Marius Croitoru min. 53) – 10. Nicolae Dica (capitan) – 19. Victoras Iacob (9. Valentin Badea, min. 71). Antrenor: Gheorghe Hagi.
Rezerve neutilizate: 12. Cornel Cernea – 4. Pawel Golanski, 17. Eugen Baciu, 30. Dorel Zaharia.