Steaua devine specialista in egaluri

0 259

Steaua Bucuresti echipa pregatita de Gheorghe Hagi, nu a reusit sa treaca in pregatiri nici macar de modesta formatie olandeza Willem Tilburg cu care a incheiat la egalitate, 1-1. Echipa olandeza a terminat campionatul trecut pe locul 15.

In urma aceste partide se pare ca echipa lui Gica Hagi devine o specialista in egaluri.
Cu Golanski, Bostina, Gigel Coman, Badoi, Gurita sau Victoras Iacob in primul 11, Steaua a ?nceput slab jocul cu Willem si echipa olandeza a deschis scorul la jumatatea primului act prin Newedal care a punctat cu capul din apropiere.
Elevii lui Gica Hagi s-au trezit din pumni in repriza a doua cand au intrat pe teren Nicolae Dica, Neaga, Bicfalvi sau noua achizitie Alexandru Iacob, dar si asa Steaua nu a reusit decat sa egaleze tarziu, in minutul 80, cand Mihaita Nesu a punctat din apropiere dupa un sut respins al lui Neaga