Steaua Bucuresti eliminata din Cupa UEFA

0 242

Steaua Bucuresti echipa pregatita de Cosmin Olaroiu, si-a intrerupt periplul european in Spania, acolo unde pe stadionul Ramon Sanchez Pizjuan, a fost invinsa de gruparea de prima liga spaniola FC Sevilla, cu scorul de 1-0, intr-un meci contand pentru masa a doua a „16”-imilor de finala ale Cupei UEFA.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Kerjakov, in minutele de prelungire ale primei reprize (min.40+3).
Spaniolilor le-a fost de ajuns un singur gol, ei multumindu-se cu rezultatul de pe tabela de marcaj, deoarece mansa intai, disputata la Bucuresti, a fost adjudecata tot de iberici cu scorul de 2-0.