SR Braşov s-a calificat în turul 4 al Cupei României la fotbal

0 250

„Stegarii” au învins, scor 5-3, după executarea loviturilor de deartajare, de FC Pucioasa, în turul 3 al competiţiei. Răchişan a deschis scorul în prima repriză, gazdele egalând în repriza a doua, prin Petre. În prelungiri nu s-a marcat, astfel că învingătoarea s-a decis în urma loviturilor de departajare. Pentru SR Braşov au înscris Răchişan, Fekete, Iordache şi Burlacu, în timp ce Maxim a apărat şuturile trimise de Lungheanu şi Neacşu.

Un joc greu, exact cum m-am aşteptat. Un meci în care am suferit din nou. Mă nemulţumeşte total evoluţia unora dintre jucători, dar acestea sunt lucruri ce ţin de bucătăria noastră internă şi le voi analiza împreună cu ei. În schimb, nu putem accepta ca la acest nivel să tratăm jocuri cu o astfel de prestaţie. E importantă calificarea, în schimb mă nemulţumesc multe aspecte din jocul nostru”, a menţional tehnicianul Liviu Nicolae.

Cristian Burlacu a comentat: „Sunt fericit. A fost un meci foarte greu. Ne-am dorit enorm calificarea pentru a aduce o echipă de eşalon superior la Braşov”.