Sportiva Ania Caill, legitimată la Corona Brașov, a reuşit două clasări pe...

Sportiva Ania Caill, legitimată la Corona Brașov, a reuşit două clasări pe podium la Campionatele Naţionale de schi alpin ale Sloveniei

0 275

Sportiva română Ania Caill, legitimată la Corona Brașov, a reuşit două clasări pe podium în probele de slalom super-uriaş, din cadrul Campionatelor Naţionale de schi alpin ale Sloveniei, desfășurate  la Tarvisio în Italia. Caill a ocupat locul al treilea, în prima cursă fiind devansată de Candace Crawford din Canada şi de Nadine Fest -Austria. O altă brașoveancă, Diana Andreea Renţea, s-a clasat pe locul 35, din 48 de sportive aliniate la start. În cursa din cadrul Naţionalelor de juniori, podiumul a fost identic, cu Crawford pe primul loc urmată de Fest şi Caill . Renţea s-a clasat pe locul 39. La masculin, Alexandru Ştefan Ştefănescu a terminat 51 în primul slalom super-uriaş iar sportivul celor de la Corona Brașov Hunor Szoke a încheiat pe 61 (1:14.55), iar Andrei Tudor Stănescu a abandonat în prima manşă. În a doua cursă, Ştefănescu a încheiat pe 59 iar Szoke pe 67.