Salbă de medalii la naționalele de patinaj viteză, pentru sportivii brașoveni

Salbă de medalii la naționalele de patinaj viteză, pentru sportivii brașoveni

0 60

Patinatorii de viteză ai clubului Corona Brașov s-au întors de la Campionatul Național de Short Track cu o salbă de medalii strălucitoare și au dus, din nou, Corona Brașov pe primul loc. Secția de patinaj viteză a clubului brașovean a obținut următoarele rezultate la Campionatul Național de Short Track, de la Miercurea Ciuc :

12 x medalii aur

17 x medalii argint

17 x medalii bronz

Nedelea Cosmin -Categoria Seniori

Locul 1 – proba 500m

Locul 1 – proba 1000m

Locul 1 – proba 1500m

Locul 1 – Clasament General

Turjan Paul – Categoria Juniori F

Locul 1 – proba 222m

Locul 1 – proba 333m

Locul 1 – proba 500m

Locul 1 – Clasament General

Frîncu-Citre Cristian – Categoria Juniori B

Locul 1 – proba 500m

Locul 2 – proba 1000m

Locul 2 – proba 1500m

Locul 2 – Clasament General

Platona Irina – Categoria Juniori A

Locul 2-proba 500m

Locul 2-proba 1000m

Locul 2 -proba 1500m

Locul 2 – Clasament General

Boariu Ariana – Categoria Junior C

Locul 2 – proba 1000m

Locul 2 – proba 1500m

Locul 2 – proba 500m

Locul 2 – Clasament General

Bălescu Ana – Categoria Junior D

Locul 2 – proba 500m

Locul 2 – proba 777m

Locul 2 – proba 1000m

Locul 2 – Clasament general

Monea Marius – Categoria Juniori C

Locul 2 – proba 1500m

Locul 2 – proba 1000m

Clasament general – locul 3

Munteanu Cleopatra – Categoria Juniori C

Locul 3 – proba 1500m

Locul 3 – proba 1000m

Locul 3 – proba 500m

Locul 3 – Clasament General

Tiboaca Alexandru Andrei – Categoria Juniori B

Locul 3 – proba 500m

Locul 3 – proba 1000m

Locul 3 – proba 1500m

Locul 3 – Clasament General

Moisei David – Categoria Juniori D

Locul 3 – proba 1000m

Locul 3 – proba 777m

Locul 3 – Clasament General

Turjan Claudiu – Categoria Juniori G

Locul 3 – proba 111m

Locul 3 – proba 222m

Locul 3 – proba 333m

Locul 3 – Clasament General

Braia Paul – Categoria Juniori D

Locul 3 – proba 500m

Locul 1 – Ștafeta – Boariu Ariana, Cleopatra Munteanu, Vanessa Fejér

Antrenori :  Andreea Stănescu, Bogdan Stănescu și Roxana Manolache.

D.D.

COMENTARII

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.