Sabreri brașoveni, confruntări la ,,Cupa Campionilor”

0 73

Sabrerii Coronei Brașov, antrenați de Lucian Goicea au participat în weekend la concursul ,,Cupa Campionilor”, ce a avut la București. La categoria U 13 ani feminine, au participat 51 sportive, iar scrimera brașoveană Rebeca Dur a obținut locul 7. Sportiva a avut un parcurs bun încă din grupele de calificare, reușind să câștige două meciuri pe tabloul final de calificare. Meciul pentru medalie a fost unul strâns, sportiva cedând la un punct, scor final 9-10. La categoria U13 masculin, Flavius Boriceanu s-a clasat pe locul 8, din 38 sportivi. Sportivul brașovean a obținut toate victoriile în grupă, apoi, pe tabloul de eliminări directe a avut doua victorii, in final obținând locul 8.