Record de goluri, bătaie ca-n filme, dar victorie : Corona Brașov –...

Record de goluri, bătaie ca-n filme, dar victorie : Corona Brașov – UTE 11-6

0 182

Record de goluri sâmbătă seara, în meciul Corona Brașov – UTE, din cadrul Erste Liga la hochei! Cele două echipe au jucat practic cu garda jos, ca la box, primind uneori goluri foarte ușor…Spectatorii au următor festivalul de goluri cu plăcere, dar s-au îngrijorat brusc, atunci când, de la 5-1, favoriții au ajuns să tremure, tabela la marcat arătând 6-5! Apoi, ,,lupii”și-au luat din nou avânt și au ajuns la 9-5, iar totul de venise clar…Scor final : 11-6 pentru Corona, pe reprize 3-1, 6-4, 2-1…Golurile echipei Brașovului au fost înscrise de Rabbit 3, Peter Balazs 2, Lebrecque, Fowlie, Gliga, Z. Molnar, Trancă și nou transferatul Constantin, câte un gol. Spre finalul primei reprize, oaspeții au provocat, gazdele au răspuns, astfel încât s-a iscat o bătaie pe gheață, ca-n filme, fiind dictate suspendări importante, patru dintre cei implicați, doi jucători ai Coronei și doi ai echipei maghiare, fiind eliminați până la finalul jocului.

Corona Brașov a adunat 45 de puncte, din 22 de meciuri disputate. Echipa Brașovului se deplasează săptămâna viitoare, pentru trei partide, în Ungaria.