Otelul Galati la un pas de Cupa UEFA

0 222

Echipa de fotbal Otelul Galati a reusit sa acceada in turul II preliminar al Cupei UEFA, dupa ce au eliminat in urul trei al Cupa UEFA Intertoto gruparea turca Trabzonspor.

Galatenii care in mansa tur au invins pe teren propriu cu scorul de 2-1, s-au impus cu acelasi scor si in mansa secunda, disputata in deplasare.
Golurile returului au fost marcate de Janos Szekely in minutul 13 si Emil Jula in minutul 90 din penalty pentru galateni, respectiv Ceyhun Eris in minutul 8 pentru Trabzon.

Otelul isi va cunoaste adversara pe 3 august, cand, la Nyon, se vor trage la sorti partidele rundei secunde preliminare din cadrul Cupei UEFA.