Olanda ne urmeaza la EURO

0 219

Nationala de fotbal a Olandei este ca si calificata la Campionatul European din 2008 dupa ce a invins pe teren propriu selectionata Sloveniei, cu scorul 2-0. Olandezii mai au nevoie de doar o victorie cu Luxemburg pentru a se califica.
Mijlocasul lui Real Madrid, Wesley Sneijder, cel care a lipsit din meciul de la Constanta contra Romaniei, a fost omul numarul unu al lui Van Basten, in meciul de la Eindhoven. Sneijder a avut nenumarate ocazii si a deschis scorul in minutul 14, cand a profitat de o oeroare a slovenilor.
Atacantul lui Ajax Amsterdam, Klaas Jan Huntelaar, a stabilit scorul final cu trei minute inainte de final tot in urma unei actiuni create de Wesley Sneijder si Olanda este din ce in ce mai aproape de EURO 2008.