O nouă medalie de aur pentru România, la europenele de gimnastică :...

O nouă medalie de aur pentru România, la europenele de gimnastică : Ponor, la bârnă!

0 183

După Marian Drăgulescu, care a obținut sâmbătă aurul în proba de sol, gimnasta Cătălina Ponor a câştigat, medalia de aur, iar Larisa Iordache a obţinut bronzul în finala la bârnă de la Campionatele Europene individuale de la Cluj-Napoca. Cătălina Ponor a fost notată cu cea mai mare notă din concurs, 14,566, în timp ce Larisa Iordache a primit 13.966. Medalia de argint la bârnă a revenit sportivei olandeze Eythora Thorsdottir (14,066). Acesta este cel de-al cincilea titlu european pentru Ponor, care împlinește în august 30 de ani.