Nu am reusit mare lucru in semifinala

0 140

Prima reprezentativa de handbal feminin a Romaniei, pregatita de cuplul de antrenori Gheorghe Tadici-Dumitru Musi, a pierdut la scor semifinala cu Rusia, 20-30, de la Campionatul Mondial din Franta.
Echipa noastra a acuzat din plin efortul depus in partida cu Frnta, din sferturile de finala, meci castigat dupa 20 de minute de prelungiri, si nu a reusit sa puna probleme in fata Rusiei.
In partida contra Rusiei din semifinale, selectionata tarii noastre, a facut unul din cele mai slabe jocuri din ultimii ani nereusind sa se ridice la nivelul adversarei nici in aparare si nici in atac.
Mai mult, jucatoarele noastre au ratat numeroase aruncari de la sapte metri si au primit multe goluri desi erau in superioritate numerica.