Mediaș și Sepsi rămân neînvinse în acest debut de sezon

0 170

Gaz Metan Mediaş a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa a treia a Ligii 1. Este rezultatul perfect, pentru ca ambele echipe să rămână neînvinse în acest debut de sezon.

Echipa din Sfântu Gheorghe a început meciul mai bine şi a ratat două mari ocazii în primul sfert de oră. Pleşca a scos incredibil lovitura de cap expediată de Barisic, iar Hamed a trimis în bară.

La poarta cealaltă, Ely Fernandes a ratat ţinta din şase metri. Apoi, Chamed a prins un şut senzaţional, fără speranţe pentru Niczuly. În al doilea act, Vaşvari a trimis mingea în poartă din lovitură liberă, dar centralul nu a validat reuşita.Până la urmă, Sepsi a reuşit să egaleze. Karanovic a înscris primul său gol în Liga I. După cinci minute, Flores a ratat singur cu portarul. În final, Neluţ Roşu a fost eliminat, dar nu a mai contat. Meciul s-a încheiat 1-1.