Meci tensionat, dar victorie : Corona Brașov – Titanok 2-0 (0-0, 1-0,...

Meci tensionat, dar victorie : Corona Brașov – Titanok 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

0 185

Au marcat : Gajdo B. (min. 23’18”), Valchar (min. 52’13”)

Meci disputat aprig, dar și tensionat pe gheața Patinoarului Olimpic Brașov, între Corona Brașov și Titanok. In prima repriză, nu s-a înscris, chiar dacă echipa gazdă a dominat cu autoritate, expediind multe șuturi către poarta adversă. Aspectul jocului s-a menținut în partea a doua, când gazdele au deschis scorul, prin Gajdo B. Apărarea echipei Titanok a fost la înălțime, în frunte cu portarul, care a salvat goluri ca și făcute. In ultima repriză, emoțiile gazdelor s-au risipit în min. 52’13”, când Valchar a înscris din apropierea porții. În ultimele secunde, oaspeții au scor portarul, fără succes însă. Scor final 2-0, iar „lupii” se pregătesc pentru patru meciuri cu echipa din Miercurea Ciuc, primele două în Harghita.