Mai vine primavara pentru Rapid ?

0 365

Rapid Bucuresti formatie pregatita de Razvan Lucescu, a remizat pe teren propriu scor 1-1 (0-1), in compania gruparii de prima liga ceha Mlada Boleslav, intr-un meci contand pentru grupa G a Cupei UEFA.

In urma acestui rezultat giulestenii au totalizat doar 3 puncte din trei meciuri, fiind nevoiti sa castige in deplasarea din Grecia de la Panatinaikos Atena.
Mlada Boleslav a deschis scorul in minutul 42, atunci cand Kulici a executat o lovitura libera de pe partea stanga, iar Rajnoch a inscris din 4 metri cu capul de langa Marius Constantin si Daniel Coman.

Golul egalizator a venit imediat dupa reluarea jocului, in minutul 51, prin Marius Constantin, care a sutat cu sete din afara careului de 16 m. De remarcat ca Rapidul a ratat inca trei ocazii clare de gol atunci cand Zicu a sutat pe langa poarta din sase metri, Maldarasanu a sutat in portar si Buga care s-a precipitat de nenumarate ori in fata portii adverse.

La finalul partidei Razvan Lucescu a criticat dur arbitrajul, caracterizandu-l drept „execrabil”, si ca spera ca saptamana viitoare sa castige cele trei puncte de la Atena, in fata formatiei Panathinaikos.
„Arbitrajul a fost execrabil, ca sa caracterizez foarte scurt prestatia arbitrilor. Imi pare rau ca nu am putut castiga cele trei puncte care ne-ar fi adus mai multa liniste in sanul echipei. Acum suntem condamnati sa castigam in Grecia, pentru a avea sanse la o calificare in primavara europeana”, a afirmat Razvan Lucescu.