,,Lupii”sunt conduși în sferturile de finală ale Erste Liga

0 156

Echipa de hochei Corona Brașov este condusă de ACSH Gheorghieni, în disputa contând pentru sferturile de finală ale Erste Liga la hochei. Formația brașoveană a pierdut ieri, cu 2-5, pe reprize 1-0, 1-3, 0-2, meciul susținut pe patinoarul din Harghita. Golurile echipei Brașovului au fost marcate de Zoltan Molnar și Armstrong. Echipa din Gheorghieni conduce cu 2-1 la general. Următorul meci dintre cele două echipe este programat în această seară, de la ora 18,30, tot la Gheorghieni. Echipa care va acumula prima 4 victorii se va califica în semifinalele competiției. După meciul de la Gheorghieni, următoarea partidă dintre combatante se va disputa luni, 2 martie, pe Patinoarul Olimpic din Brașov.