Într-o partidă foarte importantă, din campionatul naţional de hochei pe gheaţa Patinoarului Olimpic Braşov s-au confruntat Corona Braşov Wolves şi Steaua. Spre deosebire de alte meciuri, s-a jucat curat, fără depăşirea limitelor regulamentului, cu relativ puţine eliminări. Au fost în total 6 eliminări, de câte 2 minute, iar stelistul Berdilă a fost ceva mai cuminte, fiind sancţionat doar cu…trei eliminări, una dintre ele, fiind suplimentată cu 10 minute, datprită unei intervenţii periculoase, la capul adversarului…Trebuie menţionată şi evoluţia curajoasă a juniorilor, păstraţi în acest meci de antrenorul Coronei. Este vorba despre Vlad Grigori sau Vasile Andrei. Echipa braşoveană a condus cu 3-0, prin golurile marcate de Csaba Nagy (min. 16,39), Daniel Trancă (19,53) şi Csanad Fodor (32,17). Steaua a revenit apoi, prin două goluri marcate de Zabludovskyi şi în ultimele secunde a scos portarul, încercând să forţeze egalarea. Nu s-a întâmplat aşa, pentru că Arpad Mihaly a marcat în poarta goală, când mai erau 25 de secunde de joc şi a pus capăt meciului! Scor final 4-2 (1-0, 2-0, 1-2) pentru Corona Braşov Wolves, care îşi mai adaugă la zestre trei puncte importante, în vederea play-off-ului.