,,Lupii” Brașovului, înfrângere supărătoare la DEAC Debrecen

0 186

În ultimul meci al deplasării din Ungaria, contând pentru Erste Liga la hochei, faza Masterround, Corona Brașov a pierdut la DEAC Debrecen. Echipa Brașovului a fost condusă cu 1-0, 3-1, 4-3, dar, de fiecare dată, a găsit resurse să echilibreze partida, din punct de vedere al scorului, astfel încât, aproape de finalul meciului, scorul a fost 4-4. Totuși, echipa Brașovului a gestionat necorespunzător ultimele minute, când a încasat un nou gol, care a pus capăt partidei. Scor final : 5-4 (1-1, 3-2, 1-1) pentru DEAC, în Masterroundul Erste Liga, un eșec supărător al ,,lupilor”, care păreau că vor împinge partida în prelungiri și cine știe ce ar mai fi urmat…Golurile echipei brașovene au fost marcate de Carlson (2), Zagidullin și Ede Mihaly.

Corona se află pe penultimul loc în Masteroundul Erste Liga, cu 7 puncte, din 5 partide (are, totuși, patru înfrângeri consecutive!) și va juca în meciul următor cu SC Miercurea Ciuc, acasă (12 februarie).