,,Lupii” au încheiat meciurile de acasă, din sezonul regulat al Erste Liga,...

,,Lupii” au încheiat meciurile de acasă, din sezonul regulat al Erste Liga, cu o victorie, după prelungiri

0 239

Ultimul meci al Coronei Brașov pe gheața proprie, din sezonul regulat al Erste Liga, a însemnat o victirie dificilă, realizată după repriza de prelungiri. Corona a înfruntat formația din Gheorghieni, din partea căreia a întâmpinat o mai mare rezistență decât marți, astfel încât a reușit să câștige doar după repriza de prelungiri. Oaspeții au condus chiar cu 3-1, însă Corona a revenit a egalat, 3-3, iar în prelungiri a marcat din nou, când mai erau mai puțin de două minute din timpul suplimentar. Scor final : 4-3 (1-2, 2-1, 0-0, 1-0) pentru Corona Brașov. Echipa Brașovului mai are un meci în sezonul regulat, în deplasare cu Gheorghieni, însă nu se știe dacă se va mai disputa.

Săptămâna viitoare va începe play-off-ul în Erste Liga, Corona urmînd să joace cu Vasas Budapesta, după sistemul cel mai bun din șapte partide. Primele două meciuri se vor disputa marți, 2 martie și miercuri, 3 martie, la Brașov.