Ioan Becali: Am jucat ca niciodata si am pierdut ca intotdeauna

0 244

Giovani Becali fostul impresar de jucatori s-a aratat profund dezamagit si a criticat atitudinea jucatorilor Stelei care au tras de timp la Napoli si le-au permis italienilor sa castige in prelungiri.
„Am ajuns sa jucam vreo 13 minute in afara celor 90 pentru ca noi ne tiganim. Tragem de timp intr-un mod primitiv, iar asta enerveaza si tribunele si pe arbitru. Am jucat ca niciodata si am pierdut ca intotdeauna. Din minutul 75 Steaua nu a mai jucat nimic, jucatorii se tranteau pe jos. Au fost vreo 4-5 jucatori care trageau de timp. Asta era un meci de doar 2 minute de prelungiri.
Steaua a avut o ocazie si jumatate, a pierdut tot terenul, mingile tot veneau in careul nostru si asta a fost soarta. Steaua nu a facut o impresie rea, pentru ca nu s-a facut de ras”, a spus Giovani Becali la Dolce Sport.
Steaua a fost eliminata dramatic din Liga Europa dupa infrangerea din minutul 90 de la Napoli, survenita in urma unui gol reusit de Cavani.