Inca un esec pentru Forex Brasov

0 230

Forex Brasov echipa pregatita de Gabriel Stan, a pierdut cu scorul de 3-2 (2-0), meciul jucat in deplasare pe terenul formatiei Cetatea Suceava, in etapa a XXVII-a a Ligii secunde de fotbal.

Golurile partidei au fost marcate de Ivasca in minutul 5, Dicher in minutul 6 si Prisaca in minutul 59 pentru gazde in timp ce pentru Forex au inscris Manea in minutul 53 si Simion in minutul 81.
In urma acestui rezultat Forexul, a „cazut” pe locul cinci cu 43 de puncte, iar sansele de promovare scad vazand cu ochii. In acest moment „alb-verzii” sunt la sase puncte distanta de lidera clasamentului Gloria Buzau, care a remizat scor 1-1 pe teren propriu, in compania formatiei CS Otopeni.

In etapa a XXVIII-a echipa antrenata de Gabi Stan intalneste pe teren propriu, formatia FCM Bacau cea care se lupta sa scape din subsolul clasamentului.