Hochei, finala Campionatului Național : ,,lupii”, de doi bani speranțe…

0 314

Al treilea meci al finalei Campionatului Național de hochei, între SC Miercurea Ciuc și Corona Brașov a adus 11 goluri pe gheața patinoarului din orașul harghitean. După ce au fost conduși cu 3-0 la finalul primei reprize, jucătorii Coronei au avut o revenire miraculoasă, de senzație, în repriza a doua, când au reușit o performanță rară, să înscrie 5 goluri la Miercurea Ciuc! Cum a treia repriză s-a încheiat la egalitate, 1-1, ,,lupii” au învins cu 6-5 (0-3, 5-1, 1-1), reducând scorul la general, care este acum, după trei meciuri ale finalei mari, 2-1 pentru ciucani. În meciul de la Miercurea Ciuc, au marcat pentru Corona Brașov : Carlson (min. 26’40”, 32’27”), Fowlie (30’10”, 55’35”), McFadden (31’31”), Valchar (37’54”)

Urmează un nou meci la Miercurea Ciuc, al 4-lea al finalei mari, în care gazdele vor încerca să câștige, pentru a intra în posesia titlului. Rămâne de văzut ce vor încerca ,,lupii” și dacă aceștia vor mai avea energia pentru încă o victorie, care să aducă meciul decisiv la Brașov…Cam greu, dar speranțe (minime) mai sunt…