Hochei : Corona Brașov – Gheorghieni 2-2 la general, în semifinala Erste...

Hochei : Corona Brașov – Gheorghieni 2-2 la general, în semifinala Erste Liga

0 39

Este egalitate în semifinală Erste Liga dintre Corona Brașov și Hochei Club Ghorgheni, scor 2- 2. Harghitenii au câștigat pe propria arenă meciul 4 după ce au învins campiona României cu 4 -1. Elevii lui Dave MacQueen s-au văzut conduși după reușita lui Vincze din prima repriză. Albert Zagidulin a restabilit egalitatea în minutul 25, asistat de Judd Blackwater și Pavlo Borisenko.  Harghitenii au revenit în avantaj, când Vincze a făcut dublă în power-play, iar Dalhuisen le-a desprins pe gazde la 3-1 înainte de ultima pauză. Orban a închis apoi tabela în superioritate și a stabilit scor final 4-1. Seria semifinală este la egalitate, 2-2, iar meciul cinci va avea loc vineri, de la ora 18,30, la Brașov, iar meciul 6 va avea loc duminică, la Gheorghieni.