Hochei : Corona Brașov, egalată acasă, de Gheorghieni, în sferturile Erste Liga

0 163

Al doilea meci dintre Corona și ACSH Gheorghieni, disputat tot la Brașov, în sferturile Erste Liga la hochei, a fost, până la un punct, o copie fidelă a primei partide, care a avut loc luni, tot la Brașov. Astfel, Gheorghieni a condus cu 2-0 la capătul primelor două reprize! Rezultatul poate fi pus pe seama greșelilor echipei brașovene, la fel ca în primul meci, al lipsei de inspirație dar și a paradelor de excepție a portarului Cooke, de la oaspeți, care a scos tot…Similitudinea cu primul meci a continuat în repriza a treia, când gazdele au reușit o aplaudată egalare, la 2, prin reușitele lui Zagidulin și Borysenko. Dar, atât. Chiar dacă au presat până la final, ,,lupii” nu au mai găsit drumul spre gol și, mai mult, au luat gol la trei minute de la debutul reprizei de prelungiri! Scor final : Corona Brașov – ACSH Gheorghieni 2-3 și scorul la general este acum egal, 1-1. Urmează două meciuri la Gheorghieni (vineri și sâmbătă). Seria sfertului de finală cuprinde maxim 7 partide.