Hochei : Corona Brașov, două victorii din două meciuri, în Ungaria, în...

Hochei : Corona Brașov, două victorii din două meciuri, în Ungaria, în finala Erste Liga, cu Ferencvaros

0 40

Corona Brașov conduce cu 2-0 la general în finala Erste Liga la hochei, după ce a câștigat cele două partide din Ungaria, contra celor de la Ferencvaros. După ce au câștigat primul meci, scor 5-3, brașovenii au dominat autoritar partida secundă și s-au impus cu 4-0. Elevii lui Dave MacQueen au avut 1-0 la prima pauză, după reușita lui Connor Sills, în superioritate. Repriza secundă a adus dubla lui Judd Blackwater, braşovenii punctând apoi pentru 4-0 în ultima parte, prin Daniel Koger. Alex Dubeau a completat prestația excelentă a colegilor săi cu o evoluție extrem de sigură în poarta Coronei. Partidele trei și patru ale finalei vor avea loc marți și miercuri, 9 și 10 aprilie, de la ora 18.30, la Patinoarul Olimpic Brașov.