Hochei : Corona Brașov a trecut în avantaj, în disputa din sferturile...

Hochei : Corona Brașov a trecut în avantaj, în disputa din sferturile Erste Liga

0 46

Corona Brașov s-a impus cu 5-4, în fața echipei DVTK Miskolc, pe reprize, 0-1, 4-0, 1-3, în meciul 5 al sferturilor de finală ale Erste Liga la hochei. Jucând acasă, în fața unor tribune pline, jucătorii Brașovului s-au impus după un meci în care au avut o a doua repriză de excepție, pe care au câștigat-o cu 4-0. Golurile echipei brașovene au fost marcate de VanWormer (două, ultimul în poarta goală), Cornet, Valchar, Koger. Din păcate, unul dintre cei mai buni jucători ai Coronei, Schaber, s-a accidentat și a fost dus la spital. Cu acest succes, Corona Brașov conduce cu 3-2 seria afertului de finală și mai are nevoie de o victorie pentru a merge în semifinale. Următorul meci este programat luni, 18 martie, la Miskolc.