HCM Constanta a fost eliminata din Cupa Cupelor la handbal

0 280

Echipa de handbal masculin HCM Constanta, a fost eliminata de gruparea RK Zagreb, pierzand cu scorul de 31-29 (18-11), intr-un meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala ale Cupei Cupelor la handbal masculin.

Cele doua formatii au repetat practic istoria meciului tur, croatii de la Zagreb dominand copios si returul pana spre final cand HCM s-a apropiat dar nu indeajuns de mult.
Dup? 26-28 acasa, constantenii au cedat la Zagreb tot la doua goluri diferenta, 29-31, dupa un meci in care echipa din Zagreb conducea la pauza cu un scor clar, 18-11.
Din pacate echipa de la malul marii, nu a reusit sa reziste in fata echipei croate care isi propune pentru sezonul viitor un buget de peste 7.000.000 euro.