Forex Brasov pierde pe teren propriu trei puncte pretioase

0 201

Surpriza de proportii pe stadionul din Complexul Sportiv „Forex”, acolo unde echipa locala Forex Brasov, a pierdut cu scorul de 0-1 (0-1), meciul jucat impotriva formatiei Delta Tulcea, intr-un meci contand pentru etapa a XXIV-a a Ligii secunde de fotbal.

Pe un teren foarte bun, o vreme excelenta pentru fotbal si in fata a aproximativ 400 de spectatori, echipa pregatita de tehnicianul Adrian Harlab, a fost invinsa de tulceni, pierzand astfel nu numai cele trei puncte puse in joc dar si locul secund al clasamentului, care asigura promovarea in Liga I.
Unicul gol al partidei a fost marcat de Caju in minutul 41 la o nesincronizare in apararea gazdelor, care s-au vazut nevoite sa alerge in cea de-a doua repriza dupa golul egalizator care insa din pacate nu a mai venit.

Astfel in urma disputarii partidei din aceasta etapa, pe primul loc al clasamentului se afla Gloria Buzau cu 46 de puncte, urmata de CS Otopeni care a acumulat 42 de puncte, in timp ce pe trei se gaseste Forex Brasov cu 40 de puncte.