Forex Brasov incheie turul campionatului cu o victorie

0 298

Forex Brasov a invins pe teren propriu in fata a aproximativ 450 de spectatori, in ultima etapa a turului (a XVII-a), cu scorul 2-1 (1-1), formatia Chimia Brazi.

Golurile „padurarilor”, au fost marcate de F. Marton in minutul 10 si de Coman in minutul 68, pentru oaspeti marcand in minutul 40 R. Vlad.
Meciul a fost dominat de elevii pregatiti de Adrian Harlab, in ciuda rezultatului destul de strans pe tabela de marcaj, care au mai avut cateva ocazii clare de a inscrie, numai lipsa de concentrare a brasovenilor a facut ca scorul sa ramana neschimbat.

La sfarsitul partidei tehnicianul gazdelor s-a aratat multumit de castigarea celor trei puncte si spera ca la reluarea campionatului in primavara sa poata urca din nou pe primul loc. „Ma bucur ca am castigat cele trei puncte si ca am incheiat tutul de campionat cu o victorie. Sper ca la reluarea campionatului sa avem puterea de a urca din nou pe primul loc al clasamentului”, a afirmat tehnicianul brasovean.