Forex Brasov a pierdut tot in doar cinci minute

0 211

Forex Brasov a pierdut primul meci din acest retur de campionat cu scorul 2-1 dupa ce a reusit sa conduca la pauza cu 1-0, in fata formatiei Petrolul Ploiesti, meciul contand pentru etapa a XXI-a a Ligii II de fotbal.

Golurile intalnirii au fost marcate de Marinescu in minutul 80 si Bozga in minutul 85 pentru „padurari” reusind sa deschida scorul Manea in minutul 42.
Meciul de la Moreni a fost unul aprig disputat si care s-a intors cu 180 de grade pe finalul intalnirii. Din castigatoare sigura, Forex-ul lui Adrian Harlab, s-a pierdut pe final, primind doua goluri la interval de doar cinci minute, care insa i-au fost fatale.
In urma acestei infrangeri, Forex Brasov a coborat pe locul trei al clasamentului cu 36 de puncte, in urma formatiilor Gloria Buzau si Petrolul Ploiesti, ambele acumuland 37 de puncte.