Forex Brasov a pierdut doua puncte pe teren propriu

0 232

Forex Brasov formatie antrenata de tehnicianul Alexandru Pelici, nu a reusit decat o remiza, scor 1-1 (1-0), in fata propriilor suporteri, in prima etapa a ligii secunde de fotbal, in compania gruparii FC Sacele.

Golurile partidei au fost marcate de Soare in minutul 42 pentru gazde, in timp ce pentru saceleni a reusit golul egalizator Moldovan in minutul 49.
Pe un stadion excelent dar o caldura infernala „padurarii” au aratat ca pot pierde doua puncte, care s-ar putea dovedi foarte pretioase, mai tarziu.
„Astazi am pierdut doua punte din cauza unor greseli colective atat in faza de aparare cat si in cea de atac. Mai avem mult de munca pentru a deveni echipa din campionatul trecut, dar eu cred ca suntem pe drumul cel bun”, a afirmat antrenorul gazdelor la finalul partidei.