FC Brasov s-a intors cu un punct de la Ploiesti

0 209

FC Brasov a fost foarte aproape de o victorie in deplasare in fata formatiei Petrolul Ploiesti, si numai ghinionul a facut ca la sfarsitul partidei scorul sa fie 1-1.
Brasovenii pregatiti de Mihai Stoica, au jucat dezinvolt si au fost cei care au controlat prima repriza, cand au si marcat in minutul 9 prin Chipciu, Din pacate lucrurile nu au ramas asa si in cea de-a doua parte a jocului, cand „galben-negrii” s-au retras in aparare cu gandul la mentinerea fragilului avantaj de pe tabela de marcaj. Insa norocul nu a fost de partea lor, caci in minutul 88 al partidei, gazdele au reusit egalarea prin Cotan, care a reluat in poarta „stegarilor” la o nesincronizare intre fundasii centrali.

La sfarsitul partidei Dinu Gheorghe presedintele formatiei FC Brasov, a afirmat: „Meciul l-am pierdut din cauza acestui arbitru nenorocit, care nu ne-a lasat sa jucam absolut deloc. Este un impostor!”.